AVİZE

Avize dünyası olarak hizmet veren Lambasan.com web sayfamızda Klasik Avize Modelleri ve Modern Avize Çeşitlerini bulabilirsiniz.

Avize Dünyası ünvanına sahip olan Lambasan firmasını arayarak Ahşap Avizeler, Taşlı Avize, Kumandalı Avize Çeşitleri ve Tüm Avize Modelleri ile ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

AVİZE Firmaları arasında önemli bir konuma sahip olan firması olarak, yüzlerce avize çeşitlerini siz değerli halkımızın beğenilerine sunuyoruz.

Avize, Aydınlatma Ürünleri, Avize Çeşitleri, Avize Fiyatları, Avize Modelleri ile ilgili her arayışınıza ve taleplerinize cevap vermekteyiz..

Lambasan Firması olarak yüzlerce avize çeşitlerini teşhir ettiğimiz ve satışa sunduğumuz web mağazamızı gezmeden karar vermeyin.

Web sitemizden beğendiğiniz avizeyi kolayca sipariş edebilirsiniz.

Avizelerin evimize getirdiği cazibe ve zarafet, modern, klasik, otantik, retro gibi mekanlarımızdaki farklı tasarımlarımızda olmazsa olmaz haline gelen materyaller haline gelmiştir. Ama her zaman böyle değildi. İlk avizeler, mumları tutan birbirine bağlanmış iki parça tahtadan başka bir şey değildi. Şu anda çok basit görünebilirler, ancak o zamanlar sadece kiliselerde ve büyük toplama mekanlarında kullanılıyorlardı, bu da avize aydınlatmasının başlangıçtan itibaren statü ve refahın sembolü olduğu anlamına geliyordu.

Avizeler, malzeme ve üretim teknikleri zamanla arttıkça çok daha basit ve öncelikli olarak daha süslü olmaktan evrildi. Başlangıçta ahşaptan yapılmış, avizeler daha sonra metal, cam ve kristal olarak da mevcut oldu.

18. yüzyılda Venedikli cam üreticileri ve Bohemyalılar tarafından cam avizeler oluşturuldu. Bu barok ve rokoko tarzı ortaya çıktığını bu dönemde de oldu, yaprakların sürü çiçek, çelenk ve diğer dekoratif elemanları tarafından tanımlanan ikinci varlık, genellikle bronzdan yapılmış.

Rus avizeleri daha sonra renkli cam tarafından tanımlanabilen kendi stillerini oluşturdular.

Sanayi devrimi ile, dekoratif objeler (avizeler dahil) daha çok insana ulaştı. Elektrik ampulü icat edildiğinde, avizelerin tasarımları ve yapısı değişti ve tasarımcılar tamamen yeni fikirler kullanmaya ve doğada ilham bulmaya başladılar. 1965’de cam üreticisi Daniel Swarovski avize işine girmiş ve bu ışık fikstürlerini göz alıcı dekor unsurlarına dönüştürmüştür.

Büyüklükte büyümeye başladıkça, avizeler daha abartılı hale geldi ve aydınlatma ikincil işlevi oldu. Bu onları çoğunlukla dekoratif yaptı. Bugün, modern avizeler, her iki tarafta da istisnalar dışında, ışık kaynakları oldukları kadar, günümüzde dekoratif objeler mantığında kullanılmaya başlandı.

Dikdörtgen avizeler yemek odası için mükemmel seçimlerdir. Dikdörtgen yemek masalarıyla eşleştirilebilirler ve çok zarif görünebilirler.

Avize evinizi sadece aydınlatmakla kalmaz evinizin ışığını ve şıklığını yansıtır. Yaşam alanınızı aydınlatacak yüzlerce avize modellerimizden evinizin dekorasyonuna en iyi uyumlu ve maximum aydınlatma ve enerji tasarrufu sağlayacak avizenizi beğenmek üzere sizleri bekliyoruz.

Lambasan Avize Dünyası olarak diyoruz ki;

“Hayalinizdeki Avize Size Bir Telefon Kadar Yakın”

Avize, Avize Modelleri, Avize Fiyatları, Avize Çeşitleri ile ilgili tüm istekleriniz için bizi arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir